Premier Hiszpanii Pedro Sanchez wygłasza przemówienie o ogromnej przerwie w dostawie prądu, która dotknęła Półwysep Iberyjski 28 kwietnia, Hiszpania, 7 maja 2025 r. PAP/EPA/J.J.
31 maja 2025

Jakie skutki odejścia od atomu w Hiszpanii

Autor: Agnieszka Zielińska
Zamknij

Agnieszka Zielińska

Dziennikarka mieszkająca w Andaluzji i specjalizująca się w tematyce hiszpańskiej. Absolwentka dziennikarstwa, stosunków międzynarodowych i filologii hiszpańskiej. Od 2019 roku współpracuje z “Tygodnikiem Powszechnym”, a w przeszłości pracowała m.in. w telewizji TVN24 oraz Radiu Afera. Finalistka III i IV edycji Nagrody Dziennikarskiej  “Człowiek z Pasją” im. Zygmunta Moszkowicza za reportaże  – “Powrót do Maroka” oraz “Liderem jest Naród”.

Miesiąc po największej awarii sieci energetycznej w historii Hiszpanii ciągle nie wiadomo, co było jej bezpośrednią przyczyną. W kraju trwa debata na temat przyszłości – albo braku przyszłości – energii jądrowej. Jakie skutki społeczne miałaby decyzja o wycofaniu się Hiszpanii z atomu?

Posłuchaj

Posłuchaj również

6 czerwca 2026

Kolumbia wybiera sposób walki z przemocą

30 maja 2026

Kreatywni ignoranci

30 maja 2026

Władza, pieniądze i nauka

-10
+10
00:00
/
00:00