O mnie

Przez 13 lat prowadziłem Raport o stanie świata w radiowej Trójce. Od marca 2020 roku mój program jest finansowany przez Słuchaczy i ukazuje się na dostępnych platformach w formie podcastu.

Przyglądam się światu i opowiadam o nim przy pomocy słów i innych dźwięków: rozmów z ludźmi, którzy znają się na rzeczy, relacji reporterskich w różnych miejsc na świecie i muzyki, która zawsze jest na temat – nawiązuje do tematów i miejsc, o których mówimy. Treść programów dotyczy wszystkich sfer życia: polityki, kultury, nauki, sportu, sztuki, technologii, medycyny, obyczajów, itd.

Pracuję w mediach od lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaczynałem w RFI w Paryżu, potem całe lata dziewięćdziesiąte spędziłem w BBC w Londynie. Pisałem do wielu polskich mediów i to najróżniejszych od świętej pamięci „Życia Warszawy” i „Życia” do „Machiny” i „Architektury”. Po powrocie do Polski pracowałem w Polskiej Agencji Prasowej, „Newsweeku”, „Przekroju”, „Forum” i „Polityce”. Byłem współtwórcą i redaktorem naczelnym pierwszej odmiany tygodnika „Ozon”. Trwało to krótko, za to przez wiele lat pisałem do „Rzeczpospolitej”, zwłaszcza jej dodatku „Plus Minus”. Pismem, z którym współpracuję najdłużej i najbliżej jest „Tygodnik Powszechny

Napisałem kilka książek na tematy zagraniczne i kilka na tematy polskie. O dwóch z nich możecie poczytać na ich profilach FB:

—————————-

Tutaj znajdziecie resztę:

———-———-

—————————-

Byłem nominowany do wielu nagród, w tym do Nagrody Literackiej Nike za „Ziarno i Krew”. Za tę książkę otrzymałem też Nagrodę im. Beaty Pawlak. Za Raport o stanie świata z Kurdystanu otrzymałem reporterską Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.  

Raport tworzymy dzięki Waszemu wsparciu!

Raport o stanie świata jest programem w całości finansowanym przez słuchaczy za pośrednictwem serwisu Patronite.pl.

Zapisz się do newslettera!