Raport na dziś
O czym rozmawiamy w tym wydaniu
Dwudziesty pierwszy dzień agresji Rosji na Ukrainę. Trwa ostrzał Kijowa, Charkowa, okrążony jest Mariupol. Ukraińcy informują, że Rosjanie mogą przygotowywać atak na Odessę od strony morza. Jednocześnie nie ma znaczących postępów wojsk rosyjskich na żadnym kierunku uderzenia.
Po kolejnej rundzie rozmów ukraińsko-rosyjskich, szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow mówi o nadziei na kompromis, a prezydent Wołodymyr Zełenski uważa, że wydźwięk rozmów zaczyna być „bardziej realistyczny”.
Jednym z państw najbardziej aktywnych w negocjacjach między Moskwą a Kijowem jest Izrael. Na ile te wysiłki mogą przyczynić się do zakończenia wojny?
Sankcje powodują upadek gospodarki rosyjskiej, a wojna zapowiada dramat w dostawach żywności z Rosji i Ukrainy. Czy wskutek wywołanej przez Rosję wojny całym regionom świata grozi głód?
Występują

Jarosław Kociszewski
Jarosław Kociszewski, reporter, publicysta, wieloletni korespondent na Bliskim Wschodzie zajmujący się także Afryką Wschodnią, a obecnie producent podcastów i współtwórca Free Range Productions. Ekspert Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju „Stratpoints”.

Dariusz Rosiak
Przyglądam się światu i opowiadam o nim przy pomocy słów i innych dźwięków.
Przez 13 lat prowadziłem Raport o stanie świata w radiowej Trójce. Od marca 2020 roku mój program jest finansowany przez Słuchaczy i ukazuje się na dostępnych platformach w formie podcastu.
Pracuję w mediach od lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaczynałem w RFI w Paryżu, potem całe lata dziewięćdziesiąte spędziłem w BBC w Londynie.