PAP/EPA/ ERDEM SAHIN Turcja, 7 lutego 2023 r.
Raport na dziś
O czym rozmawiamy w tym wydaniu
Już ponad 9600 osób zginęło w południowej Turcji i północnej Syrii w wyniku dwóch trzęsień ziemi. Trwa akcja ratunkowa, choć pod gruzami odnajdywanych jest coraz mniej żywych osób. Sytuację utrudnia mroźna pogoda i ogromne zniszczenia infrastruktury.
Pomoc do Turcji napływa z całego świata, a w samym kraju rośnie ogromne niezadowolenie ludzi w związku z reakcją władz.
Do Syrii pomoc dociera z ogromnymi problemami, ponieważ kraj ten objęty jest sankcjami, a Stany Zjednoczone i inne państwa zachodnie odmawiają współpracy z władzami kraju.
Występują

Wojtek Wilk
Prezes Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (www.pcpm.org.pl), która realizuje programy pomocy humanitarnej i rozwojowej w krajach Bliskiego Wschodu i Afryki, jak również prowadzi medyczny zespół szybkiego reagowania, certyfikowany przez WHO Specjalista ONZ ds. zarządzania kryzysowego i koordynacji pomocy humanitarnej.

Dariusz Rosiak
Przyglądam się światu i opowiadam o nim przy pomocy słów i innych dźwięków.
Przez 13 lat prowadziłem Raport o stanie świata w radiowej Trójce. Od marca 2020 roku mój program jest finansowany przez Słuchaczy i ukazuje się na dostępnych platformach w formie podcastu.
Pracuję w mediach od lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaczynałem w RFI w Paryżu, potem całe lata dziewięćdziesiąte spędziłem w BBC w Londynie.